Sipariş Destek Hattı: 0 (312) 312 12 97
Üye Girişi Yeni Üyelik Şifremi Unuttum
İyi Bir Kitap
Ücretsiz Kargo Sizin İçin de İyi Bir Kitap Mutlaka Vardır...
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.
Ceteris Paribus Tamamı Çözümlü İktisat Soruları (13. Baskı)

Ceteris Paribus Tamamı Çözümlü İktisat Soruları (13. Baskı)

Yazar(lar): Komisyon
Yayınevi
:
Barkod
:
9786059139366
Ebat
:
16 x 23
Sayfa Sayısı
:
1952
Baskı Sayısı
:
13. Baskı
Baskı Yılı
:
2016
50 TL ve üzeri siparişlerde kargo ÜCRETSİZDİR.
Kargo Koşulları:
Kredi Kartı / Havale / EFT ile siparişlerde; Kargo ücreti 6 TL'dir.
%13
indirimli
Liste Fiyatı
:
105,00 TL
Bizdeki Fiyatı
:
91,35 TL
Kazancınız
:
13,65 TL
Sepete Ekle
Siparişiniz yaklaşık 2 iş günü içinde kargoya verilir.
AÇIKLAMA
YORUMLAR (0)
TAKSİT SEÇENEKLERİ
Ceteris Paribus Tamamı Çözümlü İktisat Soruları (13. Baskı)

İçindekiler
Birinci Kitap
- MİKRO İKTİSAT
- KALKINMA VE BÜYÜME
İkinci Kitap
- MAKRO İKTİSAT
- PARA - BANKA - KREDİ
- İKTİSADİ DOKTRİNLER TARİHİ
- TÜRKİYE EKONOMİSİ
Açıklamalar
"Ceteris Paribus: İktisat Soruları" kitabı (1. baskısı), üç yılı aşan bir çalışmanın ürünü olup, tamamen sınav sistemi göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Çalışma hazırlanırken olabildiğince titiz davranılmış ve öğrenciye faydalı olması hedeflenmiştir. Bundan dolayı tüm sorular öğretici nitelik taşıyan doyurucu açıklamalarla desteklenmiştir. Gerek şahsıma (e-posta yoluyla), gerekse yayınevine kitap ile ilgili ulaşan düşüncelerden yola çıkarak kitabın amacına kısmen de olsa ulaştığı kanaatindeyim. Nitekim kısa sürede altıncı basının bitmiş olması, bu durumun açık göstergesidir. Kitaba gösterilen teveccüh beni daha da heyecanlandırdı ve kitabın yedinci basısının altıncı basıdan oldukça farklı ve eksiklerini tamamlayıcı bir niteliğe taşınması için çalışma azmi bulmama yardımcı oldu.

Kitabın yedinci basısında yapılan ilave ve değişiklikler ile konuların tamamına yakını tarandı. Yapılan ilaveler özellikle adayların kavramakta güçlük çektiği, marjinal faydası yüksek olan sorulardan oluşmaktadır. Bu haliyle kitabın yapılan sınavlarda sorulan iktisat sorularına benzer soru taşıma potansiyeli daha da artmıştır. Nitekim Ceteris Paribus: İktisat Soruları kitabının 1. basısı, KPSS (2006)'da sorulan 40 iktisat sorusunun 18?ini, 2006 Sayıştay Denetçi Yardımcılığı sınavında sorulan 33 İktisat sorusunun 17'sini, İdari Yargı Hakimliği Adaylığı sınavında sorulan 13 iktisat sorusundan 8?ini ve Kaymakamlık Adaylığı (2006) sınavında sorulan 32 iktisat sorusundan 13'ünü tahmin etmiştir. Kitabın 2., 3., 4., 5. ve 6. basılarında da bu durum artarak devam etmiştir. Tahmin edilen soruların bazıları nerdeyse birebirken, bazılarında önemli ölçüde benzerlik görülmüştür. Dolayısıyla kitabın sınav sistemine uygun bir formatta olduğu da açıkça ortaya çıkmıştır.
 
Kitabın yedinci basısına yapılan ilavelerle kitabın sınav konularını kapsayıcılığı artmış; özellikle de püf noktalar iyice deşifre edilmiştir. Bu haliyle potansiyel soru örneklerinin neredeyse tamamını adaylar sınava girmeden önce çözme imkanı bulmuş olacaktır. Kuşkusuz, soru kalıplarının ve potansiyel soru örneklerinin sınavdan önce incelenmiş olması, yarışma sınavlarında öne geçmek için bir avantajdır. Özellikle uzun bir çalışmadan sonra kavranabilen "püf noktalar", değişik sorularda sorulmak ve çözümlerde açıklanmak suretiyle adayların dikkatine sunulmuştur.
 
Kitabın yedinci basısına yapılan ilaveler, Mikro İktisat ve Makro İktisat bölümlerinde yoğunlaşmıştır. Bu açıdan da kitabın adaylar açısından işlevselliği artmıştır.
Bu şekilde 7. basıdan tıpkı 8 ve nihayet 8. basıdan tıpkı 9. bası yapılmıştır.
Dokuzuncu basının ayırt edici bir başka özelliği ise özel eğitim kurumlarında ders veren eğitimcilere sınav müfredatı hakkında yol gösterici olmasıdır. Gerçekten de kariyer sınavlarında sorulan konular gözönünde bulundurularak, ÖSYM formatına uygun sorular hazırlanmıştır.
 
Kitap, birbirini takip eden iki cilt halinde satışa sunulacaktır. İki cilt beraber satılır.
 
Bu ürünle ilgili yorum bulunmamaktadır.
YORUM GÖNDER
Web sitemizde yapmış olduğunuz yorumlar, editörlerimiz tarafından kontrol edildikten sonra yayına açılmaktadır. Hakaret, küfür gibi kişiyi/kurumu aşağılayıcı yorumlar kesinlikle yayınlanmayacaktır.
Adınız Soyadınız
:
Yorumunuz
:
Güvenlik Kodu
:
Güvenlik Kodu Yenile
 
 
Yukarı Çık
İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ Strazburg Cad. No: 45/13 Sıhhiye Ankara
Wildcard SSL Certificates
0,3203125